• Pam Valentine

    Medzi nebom a zemou

    Špiritistická seansa o vzťahu dvoch manželských párov v starobylom dome na anglickom vidieku, kde je všetko možné. Najmä ak sa do nich pletie hysterická svokra, zmätený realitný agent a anjel.
 

anglická čierna komédia po prvý raz na Slovensku

Špiritistická seansa o vzťahu dvoch manželských párov v starobylom dome na anglickom vidieku, kde je všetko možné. Najmä ak sa do nich pletie hysterická svokra, zmätený realitný agent a anjel.

Detailnejší popis


Čierna špiritistická komédia. Hra, ktorá vám nedovolí sa nesmiať. O spirituálnom vzťahu dvoch manželských párov... V starobylom dome na anglickom vidieku, kde je všetko možné. Sem tam sa zjaví anjel, dorúti svokra, alebo záhadný realitný maklér. Briskná komédia plná paradoxov, hravej irónie a absurdností. Po prvý raz na Slovensku!

Európsky úspech hry anglickej autorky Pam Valentine predchádzali mimoriadne úspešné televízne scenáre v niekoľkých sériách, ktoré napísala v 70. rokoch a niekoľko divadelných jednoaktoviek. Divadlo autorku zaujalo preto, lebo poskytuje jedinečnú šancu na spätnú väzbu s publikom. A publikum v rôznych krajinách sa teší z hry Pam Valentine, smeje sa na bizarnom špiritistickom príbehu, vtipných replikách a paradoxných situáciách.  Jej hra využíva všetky možnosti kategórie humorného, zábavného,  vtipného, absurdného a recesistického.  Mnohí si pamätajú na preslávený humor Monty Python, isté vzájomné paralely môžeme odhaliť aj v tejto hre, v neposlednom rade v nej nájdeme odkazy na viacerých autorov a tvorcov anglického nonsensu, sarkazmu a vtipnej charakterovej komédie.

Režisérka Soňa Ferancová sa, uvedením komédie Medzi nebom a zemou, stáva pomyselnou priekopníčkou inonárodného humoru v Divadle Aréna ( v r. 2007 po prvý raz zrealizovala hru Yasminy Reza Boh masakra, v r. 2009 hru Liz Lochhead Perfect days a v r. 2010 hru Absolvent od Terryho Johnsona). V spolupráci so svojím tímom už štvrtýkrát pripravuje smutno-vážnu, reálnu, a predsa spirituálne nerealistickú inscenáciu. Má v nej miesto nadhľad, irónia, groteska i karikatúra... Zdanlivo ide o banálne veci života, avšak niekedy doslova o život. Inscenácia naplňuje motto, že smiech je spoločenský dar, nevieme sa smiať sami... A každý deň, keď sa nezasmejeme, je strateným dňom.

Recenzie

Čo s načatou večnosťou?

30.10.2015 | Pravda | Soňa J. Smolková

anglická čierna komédia po prvý raz na Slovensku

16.10.2015

Dátum premiéry

2 hod. 30 min.

15 min. prestávka

Hrajú

Jack Cameron Ján Gallovič

Susie Cameronová Sláva Daubnerová

Mark Webster Martin Hronský

Simon Willis Richard Stanke

Flic Willisová Zuzana Norisová

Marcia Bradshawová Táňa Radeva

Anjel strážny Karin Haydu

Zľavy

Pri zakúpení vstupenky v pokladni Divadla Aréna je možné si uplatniť zľavu:

20% - dôchodcovia a študenti
30% - osoby ZŤP

Partneri divadla Aréna