• Georg Friedrich Händel

    Agrippina

    29.február, sobota o 18:55
    Rezervovať lístok15 €Opera rozpráva príbeh Agrippiny, vládkyne bažiacej po moci, ktorá plánuje svojho syna Nera dosadiť na trón po rímskom cisárovi Claudiovi.
 

MET Opera: Live in HD

Opera rozpráva príbeh Agrippiny, vládkyne bažiacej po moci, ktorá plánuje svojho syna Nera dosadiť na trón po rímskom cisárovi Claudiovi.

Detailnejší popis


Metropolitná opera po prvý raz vo svojej histórii uvedie Agrippinu, Händlovu operu seria o vzťahu erotiky a politickej moci. Sir David McVicar upravil produkciu, ktorú v roku 2000 vytvoril pre Théâtre Royal de la Monnaie v Bruseli, pričom stvárnil pohoršujúci svet Rímskej ríše, ktorý presahuje až do súčasnosti. Nastavil krivé zrkadlo dnešnej spoločnosti (ako Händel v čase uvedenia svojej opery), nechýbajú intrigy skorumpovaných politických vrstiev, čo stvárňuje Joyce DiDonato ako vládkyňa Agrippina bažiaca po moci, Brenda Rae ako intrigánska a zvodná Poppea a Kate Lindsey ako nezodpovedný tínedžer Nero. Iestyn Davies stvárňuje ambiciózneho hodnostára Ottoneho a Matthew Rose cisára Claudia, na po ňom uprázdnený trón je Agrippina odhodlaná dosadiť svojho syna. Diriguje Harry Bicket, preslávený interpretáciami barokového repertoáru.


MET Opera: Live in HD

29.02.2020

Dátum premiéry

4 hod. 10 min.

Bez prestávky

Tvorcovia

Dirigent Harry Bicket

Réžia Sir David McVicar

Scéna John Macfarlane

Kostýmy John Macfarlane

Svetelný dizajn Paule Constable

Choreografia Andrew George

Poppea Brenda Rae

Agrippina Joyce DiDonato

Hrajú

Poppea Brenda Rae

Agrippina Joyce DiDonato

Nero Kate Lindsey

Ottone Iestyn Davies

Pallante Duncan Rock

Claudio Matthew Rose

sobota
29.02.
18:55
15 €
Vstupenka
Kúpiť lístok

Partneri divadla Aréna