• Peter Quilter

    Opona hore

    23.október, piatok o 19:00
    Rezervovať lístok10 €Komédia o tom, ako to dopadne, keď pätica žien zdedí staré schátrané divadlo.
 

päť žien a jedno divadlo

Komédia o tom, ako to dopadne, keď pätica žien zdedí staré schátrané divadlo.

Detailnejší popis


Úzkostlivá Pam, snaživá Theresa, príťažlivá Jackie, bláznivá Sharon a svojrázna babička Betty - päť žien, ktoré zdedia staré ošarpané divadlo. Musia ho zrekonštruovať, no na to potrebujú nemalé finančné prostriedky a tak sa rozhodnú zorganizovať benefičný večer. Napätie vrcholí keď svoju účasť potvrdí najväčšia hviezda česko-slovenského šoubiznisu.

Komédia pre päť žien bola uvedená na vyše sto ochotníckych scénach vo Veľkej Británii a v profesionálnych divadlách v Španielsku, Belgicku, Holandsku, Írsku, Estónsku i na Novom Zélande. Pred piatimi rokmi sa premiéry dočkalo i české publikum v pražskom Divadle Palace, v réžii Davida Prachařa.

Peter Quilter je jedným z najvýznamnejších a najúspešnejších komédiografov súčasnosti, autorom divadelných scén na West Ende a Broadwayi, ktorého hry boli preložené do 27 jazykov a uvedené vo viac ako štyridsiatich krajinách sveta. Bol dvakrát nominovaný na Olivierovu cenu a trikrát na Tony Awards.

Soňa Ferancová režírovala v Divadle Aréna viacero titulov, v rokoch 2007 – 2010: Yasmine Reza: Boh masakra, Liz Lochhead: Perfect days, Terry Johnson: Absolvent, tešiace sa mimoriadnemu diváckemu úspechu, rovnako ako špiritistická komédia Medzi nebom a zemou autorky Pam Valentine (2015).päť žien a jedno divadlo

21.05.2017

Dátum premiéry

2 hod. 0 min.

15 min. prestávka

Tvorcovia

Réžia Soňa Ferancová

Preklad a dramaturgia Saša Sarvašová

Scéna Silvia Balážová

Kostýmy Simona Vachálková

Hudobná spolupráca Juraj Bielik

Choreografia Šárka Ondrišová

piatok
23.10.
19:00
10 €
Vstupenka
Kúpiť lístok

Zľavy

Pri zakúpení vstupenky v pokladni Divadla Aréna je možné si uplatniť zľavu:

20% - dôchodcovia a študenti
30% - osoby ZŤP

Partneri divadla Aréna