Koncerty v Divadle ArénaDivadlo Aréna sa od roku 2002, pod vedením Juraja Kukuru, profiluje ako multižánrová scéna so zámerom využiť priestory divadla aj pre ostatné druhy umenia. Svoje miesto si tu našli pravidelne organizované jazzové koncerty a koncerty populárnych sólistov, skupín a telies zo Slovenska i zo zahraničia.

Viac informácií

JAZZ V ARÉNE

Projekt „Jazz v Aréne“vznikol v divadelnej sezóne 2006-2007 v dramaturgii Matúša Jakabčica, špičkového slovenského jazzového gitaristu a skladateľa, ako séria ôsmich koncertov.

Jazzové koncerty v Divadle Aréna zaznamenali obrovský ohlas nielen u širokého publika, ale aj u odbornej verejnosti. Po troch prvých úspešných ročníkoch sa ujal dramaturgického vedenia Jazzu v Aréne Martin Valihora - popredný hráč na bicie európskeho významu, aktívny organizátor jazzových podujatí na Slovensku a prezentátor slovenských jazzmanov vo svete.

Divadlo Aréna prináša do metropoly Slovenska okrem našej jazzovej scény aj špičkových umelcov z celej Európy i zo zámoria. Organizovaním jazzových koncertov chce pre Bratislavu dosiahnuť dôstojné, rovnoprávne postavenie s ostatnými európskymi metropolami, kde majú takéto podujatia svoje stále miesto.

OSTATNÉ KONCERTY

Súčasťou každej divadelnej sezóny v Aréne je niekoľko koncertov populárnych sólistov, skupín či telies, ktorými Divadlo Aréna podčiarkuje svoj multižánrový charakter. Na divadelných doskách Arény naživo vystúpili napríklad: Pavol Hammel, Jaromír Nohavica, Pražský filmový orchester, Lenka Filipová či Aneta Langerová. Okrem nich to boli aj priame prenosy koncertov svetových hviezd ako Red Hot Chilli Peppers, Robbie Williams a Kanye West.


Partneri divadla Aréna