Opera v Divadle ArénaDivadlo Aréna prináša The Met: Live in HD - ocenený cyklus priamych prenosov z Metropolitnej opery v New Yorku.

Viac informácií

Prenosy The Metropolitan Opera: Live in HD kombinujú špičkové operné umenie s najmodernejšími technológiami. HD (High Definition) je akronymom pre vysoké obrazové rozlíšenie, ktoré svojou kvalitou ďaleko prevyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk sa prenáša v priestorovým šesťkanálom 5.1. Oko kamery sa počas prenosu dostane podstatne bližšie k dianiu na javisku než oko diváka sediaceho na tom najlepšom mieste priamo v Metropolitnej opere. Diváci pri prenosoch si tak môžu vychutnávať úžasné detailné zábery, ktoré by v samotnej Metropolitnej opere nikdy nevideli. Pre skvelý divácky zážitok Divadlo Aréna nainštalovalo širokouhlé premietacie plátno s rozmermi 12,4 m a 5,8 m a zvukový systém Dolby Surround.

Predstavenia sú hrané v pôvodnom jazyku jednotlivých opier, v Divadle Aréna s anglickými titulkami so slovenským prekladom.

Aktuálna informácia:

Vzhľadom na situáciu spojenú so šírením koronavírusu, s ohľadom na bezpečnosť účinkujúcich a publika, Metropolitná opera v New Yorku sa rozhodla prijať rozhodnutie o zrušení celej sezóny 2020/2021. 

Veríme, že aj napriek plánovanej rekonštrukcii budovy Divadla Aréna, budeme môcť priniesť priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku vo vysokom HD rozlíšení pre milovníkov opery v ďalšej divadelnej sezóne 2021/2022. 


Partneri divadla Aréna