• Terry Johnson

    Absolvent

    Divadelná podoba známeho amerického filmu o rebélii mladej generácie, búriacej sa proti konvenciám svojich rodičov, ktorí ničomu nerozumejú.
 

ľúbi dcéru svojej milenky

Divadelná podoba známeho amerického filmu o rebélii mladej generácie, búriacej sa proti konvenciám svojich rodičov, ktorí ničomu nerozumejú.

Detailnejší popis


Hra Terryho Johnsona Absolvent je napísaná podľa kultového filmu 60-tych rokov, ktorý priniesol slávu mladému Dustinovi Hoffmanovi a získal Oscara za najlepšiu réžiu a 6 ďalších nominácií.

Benjamin práve absolvoval školu, má bohatých rodičov, zázemie a všetko pred sebou. Stojí pred voľbou všetkých dospievajúcich ľudí – čo so životom? Aj napriek tomu, že mu budúcnosť rodičia naplánovali už dávno, Benjamin sa rozhodne vydať vlastnou cestou. Nie z potreby dokázať sebe i rodičom, že to zvládne sám, ale preto, že už ho takýto život nebaví. Nevie čo hľadá, nevie čo chce, len vie, že mu niečo chýba. Keď ho prestane baviť putovanie po Amerike za otcove peniaze, vráti sa domov a vrhá sa do milostného pomeru s rodinnou priateľkou pani Robinsonovou, sexuálne neukojenou, frustrovanou staršou dámou. Všetko sa však skomplikuje, keď sa zamiluje do jej dcéry Elaine a vyjde na povrch pomer s jej matkou.

Inscenácia Absolvent v réžii Soni Ferancovej nie je len o hľadaní, vzbure, láske či nepochopení medzi rodičmi a deťmi, ale je predovšetkým o životných rozhodnutiach, tých ktoré sa dejú tu a teraz, ale aj tých, ktoré sa stali a prenasledujú nás dodnes.ľúbi dcéru svojej milenky

26.05.2010

Dátum premiéry

2 hod. 15 min.

15 min. prestávka

Tvorcovia

Réžia Soňa Ferancová

Dramaturgia Kristína Cibulková

Scéna a kostýmy Eva Rácová

Masky Juraj Steiner

Výber hudby Soňa Ferancová

Svetelný dizajn Robert Polák

Hrajú

Benjamin Braddock Juraj Ďuriš

Pani Robinsonová Jana Oľhová

Pán Robinson Milan Antol

Elaine Robinsonová Gabriela Marcinková / Juliána Oľhová

Pani Braddocková Oľga Belešová

Pán Braddock František Kovár

striptérka Gabriela Csinová

recepčný, barman, psychiater, kňaz Jozef Bujdák


Partneri divadla Aréna