• Jazz v Aréne

    Ali Caldwell ft. Martin Valihora Trio

    Koncert Ali Caldwell, americkej soulovej a R'n'B speváčky, ktorá bola jednou z najúspešnejších finalistov svetoznámej súťaže The Voice, v jedinečnom spojení so skvelými slovenskými jazzovými hudobníkmi.
 

jazzový koncert

Koncert Ali Caldwell, americkej soulovej a R'n'B speváčky, ktorá bola jednou z najúspešnejších finalistov svetoznámej súťaže The Voice, v jedinečnom spojení so skvelými slovenskými jazzovými hudobníkmi.

Detailnejší popis


Ali Caldwell (USA) 

Ali Caldwell, americká speváčka sa narodila vo Woodbridge, New Jersey. Začala spievať už v rannom veku a zamilovala sa do hudby prostredníctvom nahrávok Brandy, Celine Dion, Faith Evans ako aj mnohých ďalších. Po ukončení strednej školy namiesto štúdia na vysokej škole nasledoval začiatok speváckej kariéry v trojčlennej R & B kapele Xhale. Xhale bola predskokanom známej skupiny Boyz II Men na ich koncertnom turné po celých Spojených štátoch a taktiež vystupovala na výročnom koncerte Patti LaBelle. Skupina neuspela pri rokovaniach s viacerými hudobnými vydavateľstvami a v roku 2010 sa rozpadla. Ali sa presťahovala do New Yorku, kde pokračovala vo svojej speváckej kariére, pravidelne účinkovala na rôznych miestach, vrátane Drom, Milk River a Village Underground. V roku 2014 absolvovala šnúru viac ako 40 koncertov po Rusku. Neskôr spievala podporné vokály pre Christinu Aguileru na jednom z najväčších hudobných festivaloch na svete Mawazine v Rabate pred rekordným počtom 250 tisíc fanúšikov. V podobnej úlohe sprevádzala aj také hviezdy ako sú Ariana Grande, Stevie Wonder a Kevin Ross. V roku 2016 sa zúčastnila 11. ročníka americkej speváckej TV show „The Voice“ a hoci väčšina odborníkov ju počas celého roka považovala za jasného víťaza, skončila v semifinále. Rok 2018 bol pre Ali viac ako úspešný, ako headliner vypredala päť veľkých mestských hál na turné po Európe a vo vydavateľstve 2MarMusic/2MaroMedia Inc. vychádza jej debutový album.

Eugen Vizváry

Narodil sa v roku 1977 v Bratislave. Pochádza z hudobníckej rodiny. Absolvoval ĽŠU v Bratislave, hru na klavíri. Nadväzne začal súkromne študovať v Budapešti hru na klavír so zameraním na jazz. V roku 1995 založil skupinu Chorea minor, s ktorou sa zúčastnil veľkého počtu jazzových súťaží. V rokoch 1996 až 2002 bol členom skupiny DIDI BAND, ktorá pod vedením jeho brata Ernesta Vizváryho pôsobila na lodiach Viking line, TT-Line - Nils Holgersson ako aj v rôznych jazzových kluboch po celej Európe. V rokoch 2002 až 2006 bol členom klasického tria pod vedením Dezidera Piťa. V súčasnej dobe patrí medzi navyhľadávanejších klavíristov v Českej a Slovenskej republike. Jeho hudobné aktivity zahŕňajú prácu v hudobných štúdiách v pozícii skladateľa, aranžéra, producenta a žiadaného výkonného hudobníka, majstrovsky obsluhujúceho kompletný sortiment klávesových nástrojov. Spolupracuje s veľkým množstvom hudobníkov v celej Európe.

Richard Csino

Richard Csino sa po štúdiu na bratislavskom Konzervatóriu, kde vyštudoval hru na klavíri, začal profesionálne venovať hudbe v hre na basgitaru, klavír a spev. Za pomerne krátky čas prerazil medzi najväčšie špičky slovenských umelcov na jazzovej a popovej scéne. Dnes patrí medzi vyhľadávaných basgitaristov. Spolupracuje s hudobníkmi ako Martin Va¬lihora, Oskar Rózsa, Eugen Vizváry, Michal Bugala, Marián Čekovský, David Hodek, Ľuboš Sramek, Milo Suchomel, Tomáš Gajlik. Na koncertných pódiách sprevádza s kapelou popredných slovenských spevákov ako sú Anita Soul, Rytmus, Robo Opatovský, Peter Lipa, Svetlana Rymarenko a Ivan Vereš, zo zahraničných napríklad Ali Caldwell, Gigi Radics, David Koller a mnohých iných. Zúčastňuje sa na významných podujatiach, napríklad „Rytmus a symfonický orchester“, ako aj v rôznych projektoch v nahrávacích štúdiách. Momentálne pracuje na svojej vlastnej tvorbe s poprednými slovenskými umelcami, kde sa predstaví aj ako spevák.

Martin Valihora

Pochádza z hudobníckej rodiny. Študoval klavír, neskôr súkromne u bubeníka Olda Petráša a na Konzervatóriu v Bratislave odbor bicie nástroje. Od 1999 člen znovu obnovenej formácie Fermáta (František Griglák, Fedor Frešo , Martin Valihora, Peter Prelož¬ník). V roku 2000 sa zúčastnil na BJD, kde vystúpil spolu s Ronom Affifom, Gabom Jonášom a Jurajom Griglákom; získal štipendium na Berklee College of Music Boston (USA). Počas profesionálnej hudobnej kariéry spolupracoval s mnohými slovenskými a zahraničnými osobnosťami a skupinami, napr. Adriena Bartošová, Juraj Burian, Don Grusin, Ron Affif, Sam Parks, Jeff Pevar, Bryan Carrigan, Steve Postell, Greg Hopkins, Sergio Salvatore, Jeff Galindo, Berklee Concert Jazz Orchestra a mnohými ďalšími. Organizuje množstvo jazzových koncertov (napr. One Day Jazz Festival), ktorých cieľom je prepojiť popredných slovenských jazzových hudobníkov so špičkovými jazzmanmi z Európy a Ameriky a uľahčiť im prvé kroky na medzinárodnej hudobnej scéne.

jazzový koncert

20.12.2018

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna