• Joseph Kesselring

    Arzenik a staré dámy

    Mierne morbídna komédia parodujúca spoločenskú a náboženskú pretvárku, v ktorej staré dámy vraždia svojich podnájomníkov arzenikom.
 

mierne morbídna komédia

Mierne morbídna komédia parodujúca spoločenskú a náboženskú pretvárku, v ktorej staré dámy vraždia svojich podnájomníkov arzenikom.

Detailnejší popis


Mierne morbídna komédia s kriminálnou zápletkou nápadito balansuje na hranici hororu a frašky. Predstavte si viktoriánsky dom v newyorskom Brooklyne 40. rokov minulého storočia a jeho dve rozkošné majiteľky v seniorskom veku. Dalo by sa očakávať, že niekde sa skrýva dvanásť mŕtvol? Bez toho, aby narúšali božský pokoj dvoch tetušiek, ktoré rovnako ako odmietli akceptovať modernú dobu, odmietli akceptovať i niektoré zásadné pravidlá spoločenského poriadku. Nepríjemnosť spôsobí až nečakaný hosť: trinásta mŕtvola.

Hra Arzenik a staré dámy sa od svojho vzniku s úspechom hráva na svetových scénach. Pre Divadlo Aréna vznikol úplne nový slovenský preklad. Režisér Martin Čičvák inscenáciu pôvodne naštudoval s Dušanom Jamrichom a Emilom Horváthom v hlavných úlohách vražedných tetušiek. Neskôr vzniklo druhé naštudovanie, v ktorom tetu Abby a tetu Marthu stvárňujú Gabriela Dzuriková a Táňa Pauhofová.

Arzenik a staré dámy: vitajte vo svete, v ktorom sa svet obrátil naruby.

Original Broadway Production by Howard Lindsay and Russel Crouse.

mierne morbídna komédia

21.11.2011

Dátum premiéry

2 hod. 45 min.

15 min. prestávka

Hrajú

Abigail Brewsterová Táňa Pauhofová

Martha Brewsterová Gabriela Dzuríková

Mortimer Brewster Ľuboš Kostelný

Jonathan Brewster Peter Kadlečík / Ján Koleník

Teddy Bewster Jozef Bujdák

Doktor Einstein Milan Chalmovský

Elaine Harperová Vendula Kasalická

Strážmajster O´Hara Martin Hronský

Strážnik Klein Pavol Gmuca

Reverend Harper, pán Midgely, pán Gibbs, Kapitán Rooney, pán Whiterspoon Ivan Letko


Partneri divadla Aréna