• Lenka Filipová

    Concertino Lenky Filipovej

    Koncert najväčších hitov populárnej českej speváčky, šansoniérky, gitaristky, hudobnej skladateľky a textárky.
 

Lenka Filipová

Koncert najväčších hitov populárnej českej speváčky, šansoniérky, gitaristky, hudobnej skladateľky a textárky.

Detailnejší popis


Lenka Filipová je česká speváčka, šansoniérka, gitaristka, hudobná skladateľka a textárka. Študovala na Pražskom konzervatóriu a potom na Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Doteraz vydala 10 albumov, 4 klasické gitarové, 3 výberové albumy Best of a akustické DVD LIVE. Mnohé z nich boli ocenené ako zlaté alebo platinové. 

Koncertovala vo všetkých krajinách Európy, v Japonsku, USA, Austrálii a Kanade. Na gitarovom festivale v Nizozemských Antilách získala Grand Prix a v roku 1997 českú Cenu Grammy. Má za sebou dve koncertné turné s Francisem Cabrelem. Hovorí plynulo rusky, francúzsky a anglicky.

Lenka Filipová je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale i neobyčajnej ľudskej skromnosti.

Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, celá rada hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie, medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších interpretov súčasnosti.

Lenka Filipová

17.04.2016

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna