• Milo Suchomel

    Gypsy Jazz Festival 2019 (2. deň)

    DRUHÝ DEŇ ôsmeho ročníka podujatia Gypsy Jazz Festival, ktorý bude po prvýkrát trvať dva dni.
 

jazzový festival (2. deň)

DRUHÝ DEŇ ôsmeho ročníka podujatia Gypsy Jazz Festival, ktorý bude po prvýkrát trvať dva dni.

Detailnejší popis


V decembri sa Divadlo Aréna opäť stane dejiskom 8. ročníka obľúbeného jazzového festivalu, ktorého organizátorom je popredný slovenský saxofonista Milo Suchomel. Historicky po prvýkrát bude hudobná jazda trvať dva dni. 

Druhý deň odštartuje vo foyeri Divadla Aréna, ktoré sa premení na vedľajší stage a hostiť bude mladé talenty. Hlavné pódium bude patriť zvučným menám jazzových hudobníkov.

Účinkujúcich budú organizátori prezrádzať postupne. Zatiaľ vieme, že na hlavnom pódiu si tento rok vychutnáme aj AsGuests  feat. Klaudius Kováč Trio - Gypsy Tales. Pri rómskych piesňach vo vlastných úpravách im spoločnosť bude robiť Klaudius KováčTomáš Baroš a Peter Solárik

Ján Berky Mrenica mladší prinesie medzinárodný projekt plný temperamentu Ján Berky Mrenica jr. Gypsy Jazz SK. Hosťami bude legendárny český jazzman Jiří Stivín, speváčka arménskeho pôvodu Karin Sarkisjan a Marián Čekovský. Headlineri festivalu budú známi v septembri. Bývalé ročníky aj zatiaľ zverejnené mená nastávajúceho však naznačujú, že to budú veľké mená. 

Milovníci jazzu vám o tomto žánri plnom čarovných tónov, rytmov a improvizácií povedia, že to nie je hudba, ale zážitky. Pozývame vás zažiť ich na unikátnom mieste s tradíciou v spoločnosti muzikantov, ktorí vás jazz naučia milovať. Pozývame vás na Gypsy Jazz Festival 2019. 

Upozornenie: 
Vstupenka platí na prvý deň festivalu, t.j. koncert, ktorý sa bude konať dňa 07.12.2019.
Na podujatie je možné zakúpiť aj permanentku na obidva dni festivalu, t.j. na koncerty, ktoré sa budú konať 06.-07.12.2019.
Do dňa festivalu sa cena vstupeniek bude zvyšovať!

Partneri divadla Aréna