• Milo Suchomel

    Gypsy Jazz Festival 2019 (permanentka)

    PERMANENTKA na ôsmy ročník podujatia Gypsy Jazz Festival, ktorý bude po prvýkrát trvať dva dni.
 

jazzový festival (permanentka)

PERMANENTKA na ôsmy ročník podujatia Gypsy Jazz Festival, ktorý bude po prvýkrát trvať dva dni.

Detailnejší popis


V decembri sa Divadlo Aréna opäť stane dejiskom 8. ročníka obľúbeného jazzového festivalu, ktorého organizátorom je popredný slovenský saxofonista Milo Suchomel. Historicky po prvýkrát bude hudobná jazda trvať dva dni. 

Prvý deň sa predstaví orchester s hosťami a druhý deň rôzni svetoví aj domáci muzikanti. 

Multižánrový skladateľ, producent a saxofonista Milo Suchomel zostavil orchester špeciálne pre toto podujatie a je zložený zo známych svetových aj domácich mien. Zatiaľ prezradil jedno, tešiť sa môžeme na zamatový hlas Kristíny Mihaľovej

Počas veľkolepého predstavenia nás Milo pozve na krst svojho nového CD Milo Suchomel Orchestra, ktoré vychádza vo vydavateľstve Real Music House. Na 3-CD predstaví svoju tvorbu od roku 2009 až po súčasnosť, aj nahrávky z minulého ročníka Gypsy Jazz Festivalu. Ocitnete sa v hudobnej spoločnosti filharmónie, jazzmanov, Cigánskych diablov, popových spevákov aj výnimočnej osobnosti a autorky niektorých skladieb, jeho mamy Lýdie Suchomelovej. 


Druhý deň tradične odštartuje vo foyeri Divadla Aréna, ktoré sa premení na vedľajší stage a hostiť bude mladé talenty. Hlavné pódium bude patriť zvučným menám jazzových hudobníkov.

Účinkujúcich budú organizátori prezrádzať postupne. Zatiaľ vieme, že na hlavnom pódiu si tento rok vychutnáme aj AsGuests  feat. Klaudius Kováč Trio - Gypsy Tales. Pri rómskych piesňach vo vlastných úpravách im spoločnosť bude robiť Klaudius Kováč, Tomáš Baroš a Peter Solárik

Ján Berky Mrenica mladší prinesie medzinárodný projekt plný temperamentu Ján Berky Mrenica jr. Gypsy Jazz SK. Hosťami bude legendárny český jazzman Jiří Stivín, speváčka arménskeho pôvodu Karin Sarkisjan a Marián Čekovský. Headlineri festivalu budú známi v septembri. Bývalé ročníky aj zatiaľ zverejnené mená nastávajúceho však naznačujú, že to budú veľké mená. 


Milovníci jazzu vám o tomto žánri plnom čarovných tónov, rytmov a improvizácií povedia, že to nie je hudba, ale zážitky. Pozývame vás zažiť ich na unikátnom mieste s tradíciou v spoločnosti muzikantov, ktorí vás jazz naučia milovať. Pozývame vás na Gypsy Jazz Festival 2019. 

Upozornenie: 
Permanentka platí na celý festival, t.j. koncerty, ktoré budú prebiehať počas 06.-07.12.2019.
Vstupenky je možné zakúpiť aj pre jednotlivé dni festivalu samostatne.
Do dňa festivalu sa cena vstupeniek bude zvyšovať!


Partneri divadla Aréna