• Denis Lachaud

    HETERO (online)

    Záznam predstavenia Divadla Aréna, ktorý si môžete vychutnať bezplatne online z pohodlia svojho domova.
 

online divadlo u vás doma

Záznam predstavenia Divadla Aréna, ktorý si môžete vychutnať bezplatne online z pohodlia svojho domova.

Detailnejší popis


V období pretrvávajúceho koronavírusu na Slovensku sme siahli do archívu nášho divadla a vybrali sme pre vás titul, ktorý sa už v aktuálnom repertoári Divadla Aréna nenachádza. Prinášame vám záznam predstavenia Hetero, ktorý si môžete pozrieť bezplatne online u vás doma. 

Záznam bude zverejnený na YouTube kanáli Divadla Aréna v piatok, 5. júna 2020 o 17:00 hodine, kde bude prístupný do konca júna 2020.


O INSCENÁCII HETERO

Groteskný príbeh kladie vtipné otázky o postavení ženy v spoločnosti, tradičných hodnotách a slobodnom myslení. Aký by bol náš život vo svete bez žien?

Rodinná tragikomédia s prvkami grotesky a absurdity je príbehom o rodičoch, ktorí chcú oženiť svojho syna. Všetko komplikuje synov tvrdohlavý riaditeľ, dominantný otec rodiny, prefíkaný dohadzovač a najmä klasické spoločenské konvencie a stereotypy, ktoré nás prenasledujú celý život. 

Skvelé herecké výkony, moderné kostýmy výtvarníka Georgesa Vafiasa s prvkami slovenského folklóru, v réžii francúzskej režisérky a herečky slovenského pôvodu Márie Záchenskej.

Inscenácia mala premiéru 7. novembra 2015 v Divadle Aréna.

online divadlo u vás doma

05.06.2020

Dátum premiéry

Tvorcovia

Réžia a preklad Mária Záchenská

Dramaturgia Saša Sarvašová

Asistentka réžie a dramaturgie Sára Čermáková

Scéna a kostýmy Georges Vafias

Svetelný dizajn Robert Polák


Partneri divadla Aréna