• Martin Čičvák

    KUKURA (online)

    Záznam predstavenia Divadla Aréna, ktorý si môžete vychutnať bezplatne online z pohodlia svojho domova.
 

online divadlo u vás doma

Záznam predstavenia Divadla Aréna, ktorý si môžete vychutnať bezplatne online z pohodlia svojho domova.

Detailnejší popis


V období predlžujúcich sa opatrení proti COVID-19 a lockdownu sme siahli do archívu nášho divadla a vybrali sme pre vás titul, ktorý sa už v aktuálnom repertoári Divadla Aréna nenachádza. Prinášame vám záznam predstavenia Kukura, ktorý si môžete pozrieť bezplatne online u vás doma. 

Záznam bude zverejnený na YouTube kanáli Divadla Aréna dňa 19. marca 2021 (piatok) o 0:00 hod., kde bude prístupný do 25. marca 2021 (štvrtok) do 24:00 hod.

O INSCENÁCII KUKURA

Doktorandská práca o stave kultúry je monumentálnym monológom bilancujúceho umelca Kukuru, ktorý nastavuje zrkadlo našej spoločnosti.

Hra "Kukura", priamo inšpirovaná pôsobením, postojom a osobnosťou Juraja Kukuru, je ostrou kritikou súčasného stavu slovenskej kultúry, v ktorej sú umelecké zretele čoraz viac marginalizované a do popredia vystupujú iné faktory.

Divadelný riaditeľ a mladý režisér spolu čakajú na herečku, ktorá sa má vyjadriť, či prijme alebo neprijme ponúkanú rolu. Z kritiky televíznej šmíry, ktorá kazí divácky vkus i morálku hercov, prerastie monológ divadelného riaditeľa do rozmerov bilancovania svojho života v kultúre a formulovania postojov vo vzťahu k divadelnému umeniu, spolupracovníkom, kolegom i sebe samému .

Inscenácia bola nominovaná na tri ocenenia Dosky 2011 (Jana Oľhová za najlepší ženský herecký výkon, Ivan Martinka a Martin Čičvák za objav roka).

Inscenácia s voľným podtitulom "kapitalizmus", ktorý jej pripísal spisovateľ Pavel Kohout, sa stala súčasťou tzv. Občianskeho cyklu pôvodných slovenských hier so spoločensko-politickým obsahom, medzi ktoré v čase jej premiéry patrili Tiso, Dr. Gustáv Husák a Komunizmus. 

Inscenácia mala premiéru 29. mája 2011 v Divadle Aréna.

online divadlo u vás doma

19.03.2021

Dátum premiéry

Tvorcovia

Réžia Rastislav Ballek

Dramaturgia Martin Kubran

Inscenačná spolupráca Martin Čičvák

Scéna Hans Hoffer

Kostýmy Marija Havran

Návrh a realizácia bábky Ivan Martinka

Masky Juraj Steiner


Partneri divadla Aréna