• Jazz v Aréne

    Ľuboš Šrámek & his Nanosymphony

    Jazzový koncert medzinárodne uznávaného klaviristu, skladateľa a hudobného producenta Ľuboša Šrámka a jeho projektu Nanosymphony.
 

jazzový koncert

Jazzový koncert medzinárodne uznávaného klaviristu, skladateľa a hudobného producenta Ľuboša Šrámka a jeho projektu Nanosymphony.

Detailnejší popis


Koncert bol vzhľadom na situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu zrušený.

Nanosymphony je originálny vokálno-inštrumentálny projekt, pozostávajúci z mixtúry viacerých hudobných žánrov: R&B, jazzu a súdobej vážnej hudby. Samotný názov prezrádza, že ide o netradičné hudobné teleso, akúsi „zmenšeninu“ symfonického orchestra za účasti R&B a soulovo-jazzovej rytmickej zložky.

Nástrojové obsadenie tvoria nasledovné sekcie:

  • rytmická: bicie, bass, gitara, electric piano, akustický klavír, DJ
  • sláčiková: 1. husle, 2. husle, viola, violončelo
  • drevená dychová: flauta, klarinet, hoboj, fagot, bassklarinet
  • plechová dychová: lesný roh, trúbka, sax, trombón
  • vokálna: female & male singers     

Teleso je zložené zo špičkových interpretov z oblasti jazzu aj vážnej hudby. Frontline-u tvoria dvaja až traja renomovaní speváci/speváčky. Autorom a zároveň lídrom projektu je medzinárodne uznávaný klavírista, skladateľ a hudobný producent Ľuboš Šrámek.

Koncept projektu je výsledkom dlhodobej profesijnej aktivity vyššie-uvedeného autora, ktorý má už na konte niekoľko vydarených hudobných počinov a produkcií, ako napr: East European Artsemble feat. Peter Erskine (ocenenie RadioHead Awards), taktiež niekoľko produkcií vytvorených na požiadavku viacerých známych slovenských speváčok: (Brigita Szelidová DUETS, Hana Šebestová CANCELLED), prípadne ALTAR Quartet s Košickou filharmóniou alebo Rytmus a Hip-Hop symphony orchestra.

Krst CD:

Perforomances je autorov posledný a zásadný album, zameraný najmä na pôvodnú tvorbu, založenú na štrukturálne a melodicky prehľadných témach s prvkami súčasnej vážnej, alebo filmovej hudby. Výsledkom autorovho snaženia je spomínané CD, na ktorom - prostredníctvom zrozumiteľnej, tak povediac chytľavej melódie a prepracovaných aranžmánov, sprístupnil čo najširšiemu spektru poslucháčov prvky sofistikovanejších žánrov, ako sú r&b, jazz a vážna hudba 20.storočia.

jazzový koncert

05.10.2020

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna