• Jazz v Aréne

    Lukáš Oravec Quartet ft. Danny Grissett

    Koncert formácie Lukáš Oravec Quartet, na ktorom svetoznámy klavirista Kálmán Oláh nahradí pôvodne plánovaného Dannyho Grissetta. Špeciálnym hosťom bude slovenský bubeník Martin Valihora.
 

jazzový koncert

Koncert formácie Lukáš Oravec Quartet, na ktorom svetoznámy klavirista Kálmán Oláh nahradí pôvodne plánovaného Dannyho Grissetta. Špeciálnym hosťom bude slovenský bubeník Martin Valihora.

Detailnejší popis


Dôležité upozornenie:

Upozorňujeme na zmenu jedného z účinkujúcich. So zoskupením Lukáš Oravec Quartet vystúpi namiesto Davida Grissetta klavirista Kálmán Oláh.


Lukáš Oravec Quartet 

Formácia vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva v poradí druhý album „Piotrology“ a v roku 2016 tretí album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na Radio Head Award 2017 a vyhral cenu ESPRIT 2016 za najlepší jazzový album roku. 

„Lukas Oravec is a wonderful young trumpet player who plays and writes with lots of fire and creativity. His music has a distinctive sound as does his playing. He and the musicians Lukas surrounds himself with are a force to be reckoned with. I think you will enjoy this wonderful music as well as hearing the band play live“

Bob Mintzer


Danny Grisset (USA) - klavír

Klavírista a skladateľ Danny Grissett patrí medzi najznámejších hudobníkov v New Yorku a na medzinárodnej scéne. Na klavíri začal hrať vo veku šiestich rokov. Bakalárske štúdum absolvoval na Cal State Dominquez Hills. V štúdiu pokračoval na prestížnom Thelonius Monk Institute. Študoval u majstrov ako Herbie Hancock, Terence Blanchard, Teddy Baaron, Bobby Watson, Jimmy Heath a Carl Allen. Po niekoľko rokoch strávených v Los Angeles sa presťahoval do New Yorku. Hrával s najväčšími new yorskými hviezdami, akými sú napríklad Freddie Hubbard, Vincent Herring, Marcus Strickland, Steve Nelson, Roy Hargrove, Willie Jones III, Lousi Hayes, Jeremy Pels, Jummy Green, s ktorými nahral nespočetné množstvo albumov. Je dlhoročným členom projektu Toma Harrella a často účinkuje v Big Band Charlesa Mingusa. Ako sólista sa predstavuje vo vlastnom Triu. 

Lukáš Oravec (SK) – trúbka

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trumpetista a skladateľ a producent. Získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydal debutový album s názvom „Introducing LukášOravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva album „Piotrology“ a album "Kulosaari" ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head Awards. Najnovší a v poradí štvrtý album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head 2016 a v roku 2017 získal cenu "Esprit" za najlepší jazzový album roku. Je sólistom Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Na svoje konto si pripísal množstvo spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Aaron Goldberg, Bob Mintzer, Vincent Herring, Rick Margitza, Wayne Escoffery, Benito Gonzalez, Essiet Okon Essiet, Juraj Grliglák, Lászlo Süle, Ondřej Štveráček,  Hannu Rantanen, Jan Pilch, Kalman Oláh , Elemér Balázs , János Egri, Jacek Namyslowski, Gábor Bolla, Dávid Hodek a s mnoho ďalšími.

Marián Ševčík (SK) - bicie 

Marián Ševčík je jedným z najvplyvnejších Slovenských bubeníkov svojej generácie. Marián študoval bicie nástroje na konzervatóriu v Žiline a v Bratislave, neskôr sa zúčastnil viacerých jazzových workshopov v zahraničí. Účinkoval na jazzových festivaloch v Rakúsku, Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Španielsku, Taliansku a USA. Marián hral a nahrával s hudobníkmi ako sú Joel Frahm, Boris Kozlov, Igor Butman, Benito González, Joel Frahm, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin, Joe Cohn, Igor Butman, Deborah Davis, Mary Stallings. Spolupracuje s telesami ako: Gustav Brom big band, Kaunis Five, Free tenors (Harry Sokal), Pavel Wlosok (trio-quartet) a mnoho ďalších. V roku 2008 dostal cenu Ladislava Martonika ako jazzman roku. V roku 2013 sa podieľal na nahrávanie nového CD klaviristu Pavla Wlosoka spolu s basistom Mikom Holesteinom a tenor saxofonista Donny McCaslinom v USA. V lete roku 2014 predstavil na turne svoj quartet-quintet v zloženi:Pavel Wlosok, Tomaš Baroš, Lukaš Oravec a špeciálny hosť Rick Margitza (USA).

Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas

Tomáš “Kaštan” Baroš sa narodil v roku 1985 v Tepliciach, od piatich rokov žije v Prahe. Prvým človekom, ktorý ho hudobne inširoval bol jeho otec, uznávaný trumpetista - Július Baroš. Na kontrabas začal hrať keď mal 12 rokov a o 2 roky neskôr dosiahol prvý úspech na celoštátnej klasickej súťaži v Trutnove, kde vyhral prvú cenu vo svojej kategórii. V rokoch 2000 až 2005 študoval hru na kontrabas na Pražskom konzervatóriu pod vedením profesora Květoslava Borovičky. Rok 2003 mu priniesol cenu “Sólista roku” v súťaži Junior Jazz v Ústí nad Labem. Od roku 2006 spolupracuje s rozhlasovým big bandom Gustava Broma a v mnohých ďalších projektoch ako sú: Ondřej Štveráček kvartet, Ida Kelarová a Jazz famelia, Radovan Tariška folklore to jazz, Zeuritia, Kaunis five, Gipsy.cz , Lukáš Oravec kvartet, Harry Sokal free tenors a Roman Jánoška Jazz consort. S kvartetom Miroslava Hloucala vyhral v roku 2012 prvú cenu v mezdinárodnej súťaži Jazz Prix. V súčasnosti patrí medzi nejvyhľadávanejších kontrabasistov nielen v Čechách, ale aj na Slovensku. Doprevádzal hviezdy svetovej jazzovej scény, ako sú napríklad: Benny Golson, Rick Margitza, Antonio Farao, Gene Jackson, Vincent Herring, Dennis Rowland, Eric Allen, Deborah Davis, Joe Cohn, Paul Bollenback, John Betsch, Brian Charrette, Tony Lakatos, Kalman Olah, Igor Buttman, Douglas Sides, Osian Roberts, Benito Gonzales, Winand Gabor, Karen Edwards a Peter Beets.

jazzový koncert

15.11.2018

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna