• Jules Massenet

    Popoluška

    Massenetova okúzľujúca opera vychádza z klasickej rozprávky o Popoluške, v ktorej, tak ako to už v rozprávkach býva zvíťazí dobro nad zlom.
 

MET Opera: Live in HD

Massenetova okúzľujúca opera vychádza z klasickej rozprávky o Popoluške, v ktorej, tak ako to už v rozprávkach býva zvíťazí dobro nad zlom.

Detailnejší popis


Massenetova čarovná opera vychádza z rozprávky o Popoluške a v Metropolitnej opere má premiéru. Diriguje Bertrand de Billy a režíruje Laurent Pelly, ktorý tu už režíroval Donizettiho Dcéru pluku a Massenetovu Manon. 

Joyce DiDonato sa predstaví v ďalšej úlohe vo svojom newyorskom repertoári, a to v titulnej role Popolušky, ktorou sa preslávila v Grand Teatre del Liceu, Santa Fe Opera a Royal Opera v Covent Garden. Alice Coote vystúpi ako Princ, Stephanie Blythe ako zlá macocha Madame de la Haltière, Kathleen Kim ako Víla a Laurent Naouri ako Pandolfe. 

Inscenácia vznikla v spolupráci s Royal Opera House v Covent Garden, Londýn; Gran Teatre del Liceu, Barcelona; Théâtre Royal de La Monnaie, Brusel a Opéra de Lille. Prvý raz ju uviedla Santa Fe Opera.

Program

  • 18:55 – 19:05   Úvod 
  • 19:05 – 20:24   Prvé a druhé dejstvo 
  • 20:24 – 20:58   Prestávka
  • 20:58 – 22:05   Tretie a štvrté dejstvo 
  • 22:05 – 22:10   ZáverMET Opera: Live in HD

28.04.2018

Dátum premiéry

3 hod. 15 min.

34 min. prestávka

Tvorcovia

Dirigent Bertrand de Billy

Réžia Laurent Pelly

Scéna Barbara de Limburg

Kostýmy Laurent Pelly

Svetelný dizajn Duane Schuler

Hrajú

Popoluška Joyce DiDonato

Princ Alice Coote

Madame de la Haltière Stephanie Blythe

Víla Kathleen Kim

Pandolfe Laurent Naouri


Partneri divadla Aréna