• Jazz v Aréne

    Michal Bugala Group

    Koncert jazzovej formácie skvelého gitaristu Michala Bugalu.
 

jazzový koncert

Koncert jazzovej formácie skvelého gitaristu Michala Bugalu.

Detailnejší popis


Michal Bugala

Vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi u prof. Guido Jeszenszky. 

Člen hudobných skupín FuseJazz, Juraj Griglák Company a “Bass Inferno”, Martin Valihora Group, FunkPunk Project, Oskar Rózsa Partnership Unlimited, Dodo Šošoka Slovak Jazz Quartet (2003-05), Marcel Palonder & Tango Ultimo, Štefan Bartuš & JazzBrothers, Milo Suchomel Sextet, ChillPill Live Band, Finally... Je zakladateľom a leadrom Michal Bugala Group a Michal Bugala New Trio, vydal dva sólové albumy: 1st Touch a Y. Oba nahrával v New Yorku s elitnými hudobníkmi ako napr. Kendrick Scott, Danny Grissett, Seamus Blake a ďalší.  Hral a spolupracoval takmer so všetkými významnými domácimi umelcami, ako aj s medzinárodnou špičkou, medzi ktorú patria napr. Victor Bailey, Eric Marienthal, Gary Husband, Mark Mondesir, Andy Middleton, Harry Sokal, Poogie Bell, Howard Curtis, Antonio Farao, Reggie Washington, Vicente Archer, Damion Reid, Reuben Rogers, Clarence Penn, Jonathan Barber, Peter Slavov, Mark Ferber, Ricardo Rodriguez a iní.

Doposiaľ nahral takmer 40 CD a DVD s rôznymi interpretmi jazzu a populárnej hudby, ako aj hudbu do niekoľkých slovenských filmov. Absolvoval početné vystúpenia na medzinárodných festivaloch. Koncertoval vo viacerých európskych štátoch, v USA a Kanade. 

Momentálne vyučuje Jazzovú interpretáciu na Hudobnej akadémii Jána Albrechta v Banskej Štiavnici. Je činný ako organizátor jazzových festivalov Trnavský jazzyk a Winter Jazz Fest Trnava.

Eugen Vizváry

Producent, hudobník, skladateľ. Spolupracoval s hudobníkmi ako Martin Valihora, Emil Fatrík, Bugalovci, Marcel Palonder, Robo Papp, Tina, Rytmus, A.m.o., Druhástrana, Berco Balogh, Mária Bundová, Oldo Petráš, Juraj Griglák, Radovan Tariška, Ondro Štveráček, Milo Suchomel, Juraj Gregorík, Michal Šimk, Oskar Rózsa, Tomáš Baroš, T. Zumo Olah Arpad, Vivian Sessoms, Mark Kelley, Jared Jacobs, Kim Davis. Nahral štyri jazzové albumy: Fuse Jazz Labyrint, Fusejazz Euphoric Union, Aftertee Journey Home, Part One. Venuje sa viacerým hudobným žánrom, napr. hip-hop, funk-soul, klasika, jazz. Hral v skupinách Fusejazz, Aftertee, Juraj Griglák a Company, FunkPunk, Deep‘nSpace, David Hodek Groovin‘.

Tomáš Baroš

Narodil sa v roku 1985 v Tepliciach, ako päťročný sa presťahoval do Prahy. Jeho prvou hudobnou inšpiráciou bol jeho otec, uznávaný trubkár Július Baroš. Ako dvanásťročný začal hrať na kontrabas a už o dva roky neskôr dosiahol prvý úspech, keď vyhral celoštátnu súťaž v Trutnove vo svojej kategórii. V rokoch 2000 až 2005 študoval hru na kontra- bas na Pražskom konzervatóriu pod vedením prof. Borovičku. 

V roku 2003 získal cenu „Sólista roka“ v súťaži Junior Jazz v Ústí nad Labem. Od roku 2006 spolupracuje s Big Bandom Gustáva Broma a účinkuje v mnohých ďalších projektoch ako sú CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica, Ondřej Čtveráček kvartet, Ida Kelarová a Jazz famelia, Radovan Tariška folklore to jazz, Zeuritia, Gipsy.cz, Harry Sokal free tenors atď. V roku 2012 vyhral s kvartetom Miroslava Hloucala prvú cenu v medzinárodnej súťaži Jazz Prix. 

V súčasnej dobe patrí medzi najvyhľadávanejších kontrabasistov v Čechách a na Slovensku. Spolupracuje taktiež s mnohými zahraničnými umelcami ako sú Piotr Wojtasik, Harry Sokal, Kornel Fekete Kovacs či Ryan Carniaux. Okrem toho hral s viacerými hviezdami svetovej jazzovej scény.

Martin Valihora

Martin pochádza z hudobníckej rodiny. V rokoch 1986-1987 začal študovať klavír, o rok neskôr bral súkromné hodiny u bubeníka Olda Petráša. Bicie nástroje študoval na Konzervatóriu v Bratislave, v rokoch 1990 – 1992. V roku 1999 sa stal členom znovu obnovenej formácie Fermáta (František Griglák, Fedor Frešo, Martin Valihora, Peter Preložník). Na Bratislavských jazzových dňoch v roku 2000 vystúpil spolu s Ronom Affifom, Gabom Jonášom a Jurajom Griglákom. Následne získal štipendium na Berklee College of Music Boston (USA). 

Počas profesionálnej hudobnej kariéry spolupracoval s mnohými slovenskými a zahraničnými osobnosťami a skupinami, napr. Adriena Bartošová, Juraj Burian, Don Grusin, Ron Affif, Sam Parks, Jeff Pevar, Bryan Carrigan, Steve Postell, Greg Hopkins, Sergio Salvatore, Jeff Galindo, Berklee Concert Jazz Orchestra a mnohými ďaľšími.

Organizuje množstvo jazzových koncertov (napr. One Day Jazz Festival), ktorých cieľom je prepojiť popredných slovenských jazzových hudobníkov so špičkovými jazzmanmi z Európy a Ameriky a uľahčiť im prvé kroky na medzinárodnej hudobnej scéne.

   Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

jazzový koncert

14.09.2016

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna