• Jazz v Aréne

    Ondřej Štveráček Space Project

    Ondřej Štveráček vo svojom novom projekte Ondřej Štveráček Space Project.
 

jazzový koncert

Ondřej Štveráček vo svojom novom projekte Ondřej Štveráček Space Project.

Detailnejší popis


Saxofonista Ondřej Štveráček patrí už celé desaťročie k najvýraznejšímpostavám nastupujúcej jazzovej generácie v Čechách. Je kmeňovým hráčom Gustav Brom Bigbandu, Matúš Jakabčic CZ/SK Bigbandu a East West European Jazz Orchestra. 

Debutový album Onřej Štveráček Quartet "What's outside" bol nominovaný na Cenu Anděla ako Najlepší jazzový album 2010 a album "The Form" bol jazzovými kritikmi zaradený v roku 2013 medzi tri najlepšie albumy. 

Štveráček je nezmazateľne inšpirovaný jazzovou tradíciou. Coltranov koncept tzv. Sheets of Sound presakuje jeho frázovaním, s touto jazzovou legendou má spoločné aj dokonale zvládnuté jazzové remeslo, neprekvapí ho akékoľvek, hoci aj krkolomné tempo. V posledných rokoch sa v Štveráčkovej hre derie na povrch jeho vlastná, silná hudobnícka osobnosť, z ktorej ťaží on sám, jeho spoluhráči ako aj poslucháči. Hral a spolupracuje s množstvom špičkových jazzových hudobníkov, z ktorých uvedieme aspoň mená ako Gorge Mraz, Harry Sokal, Mel Candy, Dave Liebman, Jerry Bergonzi, Oskar Rózsa, Denis Rowland, Štěpán Markovič, Kuba Stankiewicz a mnohí ďalší..

Ondřej Štveráček vo svojom novom projekte Ondřej Štveráček Space Project využíva okrem tenor a soprán saxofónu aj zvukové efekty.

   Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

jazzový koncert

15.03.2017

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky

Hrajú

saxofón Ondřej Štveráček

klavír, klávesy Vít Křišťan

kontrabas Tomáš Baroš

bicie Daniel Šoltis


Partneri divadla Aréna