• Martin Valihora

    One Day Jazz Festival A-Live 2020

    Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru štvrtý zo série ôsmich koncertov, tentokrát z Divadla Aréna.
 

online koncert u vás doma

Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru štvrtý zo série ôsmich koncertov, tentokrát z Divadla Aréna.

Detailnejší popis


Slovenské trio a ruský basgitarista na One Day Jazz Festival A-Live 2020

Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru štvrtý zo série ôsmich online koncertov, ktoré prepájajú Slovensko s ôsmimi svetovými krajinami. Online koncert z Divadla Aréna, ktorý sa uskutoční v piatok, 12. júna 2020 o 20:00 hodine, tentokrát prepojí umelcov zo Slovenska s Ruskom. Sledovať ho môžete z pohodlia svojho domova na stránke www.onedayjazz.sk zdarma. Hudobníkov a organizátorov môžu diváci a fanúšikovia podporiť kúpou dobrovoľnej vstupenky.

Slovenskú sekciu bude tentokrát na koncerte zastupovať Pacora Trio. To od roku 2004 hrá v stálej zostave Stano Palúch (huslista, multiinštrumentalista), Marcel Comendant (cimbalista) a Róbert Ragan (kontrabasista). Toto trio má na svojom konte viacero vystúpení na koncertných i festivalových pódiách vo viacerých hudobných európskych metropolách. V roku 2015 bolo trio vybrané medzinárodnou odbornou porotou ako vôbec prvý zástupca Slovenska na hudobný veľtrh Womex 2015 v Budapešti, kde bol ich koncert prijatý ako jeden z najlepších v tomto ročníku. Následne na základe svojho vystúpenia prijali pozvanie na známy Red Sea Jazz festival v Izraeli, kde vystúpili v roku 2016.

Online hosťom bude Anton Davidyants, jeden z najuznávanejších basgitaristov v Rusku, ktorý vystupuje s najlepšími jazzovými hudobníkmi a kapelami v krajine. Vo svojom prejave kombinuje neuveriteľnú tvorivú silu s jedinečnou technickou úrovňou.

One Day Jazz Festival A-Live je online verziou festivalu v roku 2020. Vzhľadom na opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19, v súčasnosti prebieha formou online koncertov v dvojtýždňových intervaloch. Slovensko sa počas ôsmich koncertov spojí do konca augusta s ôsmimi krajinami. Online stream bude k dispozícii hodinu pred začiatkom koncertu na stránke onedayjazz.sk a na facebookovej stránke Divadla Aréna. 

Dobrovoľnú virtuálnu vstupenku si môžete zakúpiť na stránke spoločnosti Ticketportal SK.

online koncert u vás doma

12.06.2020

Dátum premiéry

Hrajú

husle, multiinštrumentalista Stano Palúch

cimbal Marcel Comendant

kontrabas Róbert Ragan

online hosť Anton Davidyants (RU)


Partneri divadla Aréna