• Igor Bauersima | Réjane Desvignes

    Tattoo

    Čierna groteska, v ktorej sa medzinárodne uznávaný umelec Tiger rozhodne zanechať svoje potetované telo po smrti svojim priateľom, taktiež umelcom.
 

s kožou na trh

Čierna groteska, v ktorej sa medzinárodne uznávaný umelec Tiger rozhodne zanechať svoje potetované telo po smrti svojim priateľom, taktiež umelcom.

Detailnejší popis


Igor Bauersima patrí do kategórie všeumelcov. Je to autor hier, režisér, autor scénických výprav, skladateľ scénickej hudby a filmár. Mnohé divadelné hry napísal spoločne so svojou manželkou Réjane Desvignes (patrí medzi ne i Tattoo). Je známy  kontroverznými témami a štýlom práce work in progress, pri ktorom píše text hry priamo na telo hercom, s ktorými pracuje. Prerazil v roku 2000 inscenáciou vlastnej hry norway.today o dvoch mladých ľuďoch, ktorí sa spoznajú na internete a rozhodnú sa spoločne spáchať samovraždu. Bauersima má talent na divadelné spracovanie aktuálnych horúcich tém: v hre Future de Luxe izraelský vedec vychováva klon Adolfa Hitlera, aby vyvrátil genetické predurčenie dobra a zla v človeku, v hre 69 Bauersima spracúva príbeh kanibala z Rotheburgu, ktorý usmrtil a skonzumoval dobrovoľnú obeť, v adaptácii Dantonovej smrti umiestňuje Büchnerovu hru do prostredia moskovského divadla napadnutého čečenskými teroristami. 

V jeho hre Tattoo sa medzinárodne uznávaný umelec Tiger rozhodne zanechať svoje potetované telo po smrti svojim priateľom (taktiež umelcom). Cesta hľadania svojho miesta v umení sa prestupuje s odhaľovaním falošných priateľstiev a načrtáva odvrátenú stranu umeleckých ideálov. Tattoo je „čierna groteska, ktorá vypovedá o umelcovej koži, s ktorou ide na trh“ (Martin Kubran). Do hlavných rolí obsadil režisér Martin Čičvák Jozefa Vajdu a Szidi Tobias, ktorí sa nezľakli požiadavky nahoty na javisku.

Inscenácia bola druhou časťou tzv. Špinavej trilógie, ktorá sa začala hrou Koza, alebo Kto je Sylvia? (2004).s kožou na trh

02.10.2004

Dátum premiéry

Tvorcovia

Réžia Martin Čičvák

Preklad Peter Lomnický

Scéna Tom Ciller

Kostýmy Marija Havran

Videoprojekcie Branislav Vincze

Výber hudby Martin Čičvák / Igor Bauersima

Karaoke song (Bee Gees) Juraj Bernáth


Partneri divadla Aréna