• Tracy Letts

    Zabijak Joe

    Vtipná a nervy drásajúca inscenácia o mladom mužovi bez peňazí a perspektívy, ktorý si objedná svojského nájomného vraha, aby sa zbavil svojej matky a s ňou súvisiacich problémov.
 

vtipná a nervy drásajúca hra

Vtipná a nervy drásajúca inscenácia o mladom mužovi bez peňazí a perspektívy, ktorý si objedná svojského nájomného vraha, aby sa zbavil svojej matky a s ňou súvisiacich problémov.

Detailnejší popis


Zápletka hry je šokujúca: rodina v sociálnej núdzi si objedná vraždu vlastnej matky, aby sa dostala k peniazom z jej životnej poistky. Objednávateľom nie je nikto iný ako jej vlastný syn, Chris Smith, mladý muž v dlhoch, totálne bez peňazí a bez perspektívy, ktorý o tejto myšlienke presvedčí aj svojho otca Ansela. Rodina s matkou už dlhšie nežije. Ansel má druhú ženu a pod jednou strechou bývajú aj s Chrisovou neplnoletou sestrou Dottie. Hlavnou postavou celého príbehu je tajomný zabijak Joe (Marek Majeský), ktorý krutú objednávku príjme, na jej realizáciu si však vyhradí vlastný čas aj spôsob. Kým otec a syn hľadajú cestu, ako zohnať peniaze na dohodnutú odmenu, Joe začne tráviť čoraz viac času v dome s mladou Dottie. Drsný, čierny humor a atmosféra amerického vidieka sú základnými prvkami nesmierne vtipnej a zároveň nervy drásajúcej hry, v ktorej od začiatku do konca neviete, ako sa udalosti vyvinú.

Killer Joe (Zabijak Joe) je debutová hra jedného z najvýznamnejších súčasných amerických dramatikov Tracyho Lettsa (okrem iného autora hry August: Stratení v Oklahome, podľa ktorej bol nakrútený úspešný film s Juliou Roberts a Meryl Streep v hlavných úlohách). V roku 2011 nakrútil William Friedkin, výrazná osobnosť americkej kinematografie (režisér napr. slávneho gangsterského filmu Francúzska spojka), podľa hry Killer Joe rovnomenný film s Matthewom McConagheym (tohoročným držiteľom Oscara) v hlavnej úlohe.

UPOZORNENIE: Inscenácia obsahuje výrazy a scény, ktoré nie sú vhodné pre divákov do 18 rokov.


Recenzie

Čo všetko v sebe ukrýva karavan?

14.12.2014 | SME | Karol Mišovic

Nájomné vraždy z karavanu

18.12.2014 | Pravda | Soňa Smolková

vtipná a nervy drásajúca hra

12.12.2014

Dátum premiéry

2 hod. 5 min.

15 min. prestávka


Partneri divadla Aréna